Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
background

Ferie zimowe na ściance wspinaczkowej

W okresie ferii zimowych dzieci i młodzież z Gminy Krobia miały możliwość uczestniczenia w zajęciach na ściance wspinaczkowej mieszczącej się w budynku Siłowni-Klubu Fitness-Ścianki Wspinaczkowej przy ul. Prof. Zwierzyckiego w Krobi. Udział w nich wzięło 8 grup m.in. z: Kuczyny, Ciołkowa, Niepartu, Gogolewa, Wymysłowa i Sułkowic. Dla większości była to nowość dlatego w pierwszym tygodniu ferii każda 15-stoosobowa drużyna wraz z opiekunem brała udział w treningach, wszyscy poznawali ściankę wspinaczkową, uczyli się metod wspinania oraz doskonalili technikę zaliczania poszczególnych dróg. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, wkładali maksimum swoich sił aby zdobywać oraz poprawiać czasy na drogach już zdobytych.

 

Podsumowaniem zajęć na ściance był finał, który odbył się w sobotę 30 stycznia. Każdą grupę reprezentowała trójka najlepszych zawodników. Podczas finału mieli oni do pokonania dwie drogi na czas. Suma czasów 3 zawodników z obydwu dróg decydowała o klasyfikacji końcowej. Walka była bardzo zacięta, a o poszczególnych miejscach decydowały sekundy. Ostatecznie miejsca na podium zdobyli:

1 miejsce -  Gogolewo, w składzie: Miron Sternal, Miłosz Szymkowiak, Michał Szwarc

2 miejsce – Kuczyna, w składzie: Weronika Rejek, Piotr Rejek, Roksana Błoch

3 miejsce – Sułkowice, w składzie: Mikołaj Janik, Jakub Maćkowiak, Weronika Berus

Najlepszym zawodnikiem finału okazał się Miron Sternal z Gogolewa, natomiast najlepszą zawodniczką- Weronika Rejek z Kuczyny.

Dyplomy i nagrody dla najlepszych zawodników wręczyli: Burmistrz Krobi Sebastian Czwojda oraz Dyrektor GCKiR w Krobi Agnieszka Wujek.

Dodatkowo podczas ferii gościliśmy dzieci i młodzież z Wycisłowa. 40-stoosobowa grupa również próbowała swoich sił na ściance wspinaczkowej. Była to dla nich pierwsza tego typu przygoda i zapewniali, że nie ostatnia.

 

W sumie w okresie ferii ze ścianki skorzystało ponad 250 osób.

2021  Sport - Gmina Krobia   globbers joomla templates