Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
background

II Amatorskie Zawody w Trójboju

Regulamin

 

1.      Organizator:

Gmina Krobia

Partnerzy:

- Gminne Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi

- Stowarzyszenie SportAtut

2.      Termin i miejsce:

Zawody odbędą się dnia 24.04.2016 (niedziela) o godzinie 10.00 w sali sportowej Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pudliszkach, ul. Szkolna 20, 63-842 Pudliszki

3.      Cel:

-     popularyzacja i upowszechnianie aktywności ruchowej jako formy zdrowego stylu życia i spędzania czasu wolnego

-     propagowanie dyscyplin siłowych – w szczególności trójboju siłowego

4.      Udział w zawodach: 

Zawody mają charakter otwarty. Mogą w nich brać udział zawodnicy – amatorzy trójboju siłowego, tj.: osoby, które nigdy nie startowały w zawodach organizowanych przez PZKFiTS, oraz nie są zrzeszone w PZKFiTS i innych profesjonalnych organizacjach trójboju siłowego oraz zawodnicy, którzy startowali w zawodach STRONGMAN. Zawody obejmują trzy konkurencje – przysiad, wyciskanie sztangi leżąc oraz martwy ciąg.

W zawodach będzie prowadzona klasyfikacja: OPEN Kobiet, Juniorów do 18 lat, 3 kategorie seniorów, z podziałem ze względu na wagę ciała, oraz kategoria OPEN, w której brana pod uwagę będzie suma punktów Wilks’a zawodników ze wszystkich kategorii.

5.      Uczestnicy:

W zawodach mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 16 rok życia i nigdy nie startowały w zawodach organizowanych przez PZKFiTS, oraz nie są zrzeszone w PZKFiTS i innych profesjonalnych organizacjach trójboju siłowego oraz zawodnicy STRONGMAN startujacy zawodowo (również zawodnicy STRONGMAN uczestniczacy w zawodach na arenie międzynarodowej).

Osoby niepełnoletnie muszą dostarczyć organizatorom (w trakcie weryfikacji w biurze zawodów lub wcześniej) pisemną zgodę rodziców/prawnych opiekunów na udział w zawodach – załącznik nr 1 do regulaminu. Dostępny do pobrania tutaj:

http://chomikuj.pl/wonio102/Dokumenty/zal.+1+-+zgoda+rodzicow+-+amatorskie+zawody+trojbojowe,5345394618.docx

Uczestnictwo należy zgłosić u organizatora w podanym przez niego terminie tj. do dnia 15 kwietnia 2016.

6.      Zgłoszenia oraz wpisowe:

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 15 kwietnia 2016r. (piątek). Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 603 043 456

Organizator ustala limit zawodników w ilości 60 osób, po opłaceniu się takiej liczby zawodników zgłoszenia nie będą już przyjmowane. Decyduje kolejność zgłoszeń.

W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, datę urodzenia, miejscowość, wagę ciała, numer telefonu.

Wpisowe od zawodnika wynosi 45,00 zł. Wpłat należy dokonywać na poniższe konto bankowe:

03 1020 4027 0000 1102 0806 4034

Gminne Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi

Ul. Powstańców Wlkp. 27, 63-840 Krobia

z dopiskiem: „Wpisowe 24.04.”

 

Uregulowanie wpisowego jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu zawodów dostępnego na www.sport.krobia.pl

 

7.      Strój startowy:

Podczas zawodów obowiązuje następujący strój sportowy:

- Krótkie przylegające do ciała spodenki ( np. lycry) lub strój do podnoszenia ciężarów/ zapaśniczy
- Dowolna koszulka typu t-shirt
- Obowiązkowo długie skarpety/getry do martwego ciągu
- Dozwolone akcesoria to: pas, opaski/taśmy na nadgarstki oraz ściągacze na kolana
- Zabrania się używania: wzmacniających uchwyt pasków, ściągaczy na łokcie, bandaży na kolana oraz specjalistycznych kostiumów i koszulek.
- Podczas zawodów dozwolone jest korzystanie z magnezji oraz talku.

 

8.      Nagrody:

Puchary i nagrody za miejsca 1-3 w poszczególnych kategoriach. Dyplomy dla wszystkich startujących.

 

9.      Przebieg rywalizacji oraz sposób sędziowania:

Zawody obejmują trzy podstawowe boje trójboju siłowego, tj.:

 

I Przysiad ze sztangą zza karku
Zawodnik zabiera sztangę z stojaków, sędzia główny daje komendę "start/siad". Wtedy wykonywany jest przysiad. Warunkiem koniecznym zaliczenia przysiadu jest zgięcie nóg do pozycji w której linia bioder przełamuję linię kolan. Po wykonaniu przysiadu sędzia daje komendę "stojak", dopiero wtedy zawodnik może odłożyć sztangę na stojak.
Jeśli przysiad został wykonany poprawnie podejście jest zaliczane. Przysiad "płytki" (Gdy biodra nie przełamią linii kolan) nie zostanie zaliczony. Jeśli zawodnik zatrzyma się podczas wykonywania podejścia na dłużej niż 2s lub zacznie się osuwać w dół sztanga jest zabierana i podejście jest niezaliczone. Jeśli zawodnik wykona przysiad bez czekania na komendy, podejście jest spalone. Nieuzasadnione zrzucanie sztangi z pleców grozi dyskwalifikacją.

II  Wyciskanie sztangi leżąc na ławce poziomej
Zawodnik kładzie się na ławce. Pomocnik podaję sztangę, sędzia daje komendę "start"- wtedy zawodnik rozpoczyna opuszczanie sztangi do momentu kontaktu z klatką piersiową, dopiero po tym momencie sztanga może być unoszona w górę. Po wyciśnięciu należy zablokować łokcie oraz czekać na komendę "stojak". Dopiero po komendzie „stojak” można odłożyć sztangę na stojak.
Oderwanie pośladków, lub stóp od ławki czy też nie czekanie na komendy spowoduje spalenie podejścia. Dopuszczalne jest odbijanie od klatki, dociskanie i "wiosłowanie" jeżeli ruch ostatecznie doprowadzi do zablokowania łokci i zawodnik będzie przestrzegał komend.

III Martwy ciąg
Zawodnik przygotowuje się do podejścia. Po podniesieniu sztangi do pełnego wyprostu czeka na komendę sędziego "opuść"- wtedy zawodnik może odłożyć sztangę. W pozycje końcowej po uniesienie sztangi kolana powinny być zablokowane, plecy proste, a barki odciągnięte do tyłu.
Jeżeli pozycja zawodnika nie spełnia tych warunków, podejście jest spalone. Sztangę po zakończonych boju należy odłożyć na pomost, wypuszczenie jej z rąk skutkuje spalonym podejściem. Delikatne "wózkowanie" będzie dopuszczane.


Każdemu zawodnikowi przysługują 3 podejścia na każdy bój. W wyjątkowych sytuacjach zawodnik może otrzymać dodatkowe podejście ( źle założony ciężar). Zawodnik ma na wykonanie boju 60s po upływie tego czasu podejście jest spalone. Trzy spalone podejścia w jednym boju oznaczają niesklasyfikowanie w trójboju, jednak zawodnik może startować dalej.
Trzy najlepsze podejścia (po jednym z każdego boju) są sumowane i tworzą wynik do klasyfikacji końcowej. We wszystkich kategoriach obowiązuje współczynnik Wilks’a.

 

 

Uwagi:

1.      Ważenie zawodników odbędzie się od godziny 800 do 915.

2.      Na podstawie wagi zawodnik otrzyma współczynnik przeliczeniowy według Wilks'a.

3.      Przed startem każdy zawodnik zobowiązany jest podać obsłudze techniczne wysokość stojaków do przysiadu oraz wyciskania leżąc, nie zrobienie tego skutkuje podchodzeniem do wysokości jaką miał ustawioną poprzedni zawodnik.

4.      Przed startem wymagane jest wypełnienie formularzu startowego
(m.in. orzeczenie o dobrym stanie zdrowia, zgoda na wideofilmowanie, uiszczenie opłaty wpisowej, wstępne podanie swoich pierwszych podejść w poszczególnych bojach).

5.      Organizator nie ponosi odpowiedzialności za poniesione przez zawodników ewentualne kontuzje.

6.      Niedostosowanie się do obowiązującego regulaminu zawodów spowoduje niedopuszczenie zawodnika do startu lub jego dyskwalifikacje.

 

Postanowienia końcowe:

W szczególnie uzasadnionych przypadkach organizator ma prawo wprowadzenia zmian w regulaminie.

 

 

Wszelkich dodatkowych informacji można uzyskać pod numerami:

603 043 456 Wojtek

609 639 103 Mariusz

2024  Sport - Gmina Krobia   globbers joomla templates