Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
background

Ferie zimowe na ściance wspinaczkowej

W drugim tygodniu ferii zimowych dzieci i młodzież z Gminy Krobia miały możliwość uczestniczenia w zajęciach na ściance wspinaczkowej w Krobi. Udział w nich wzięło 130 osób. Byli to uczniowie z: Ciołkowa, Wymysłowa, Żychlewa, Chwałkowa, Pudliszek, Przyborowa, Potarzycy, Ziemlina, Kuczyny i Krobi. Dla większości była to nowość choć znalazło się kilkanaście osób, które próbowało już wcześniej swoich sił na ściance. Wszyscy uczyli się metod wspinania, doskonalili technikę zaliczania poszczególnych dróg, wkładali maksimum sił, żeby jak najlepiej wypaść w Gminnym Turnieju na Ściance Wspinaczkowej, który był podsumowaniem zajęć.

 

Turniej odbył się w sobotę 11 lutego i był podzielony na 2 części. Najpierw w rywalizacji na czas uczestniczyła 3-osobowa reprezentacja każdej z grup. Udział w niej wzięło 8 zespołów. Mieli oni do pokonania tzw. dwójkę – czyli drugą drogę na ściance, na czas. Suma czasów całej drużyny decydowała o klasyfikacji końcowej. Walka była bardzo zacięta, a o poszczególnych miejscach decydowały dosłownie sekundy. Ostatecznie miejsca na podium zdobyli:

1 miejsce -  Pudliszki, w składzie: Daniel Skórski, Bartosz Paris, Weronika Rejek

2 miejsce – Ciołkowo, w składzie: Miłosz Papmel, Jędrzej Balcerowiak, Wiktoria Podworska

3 miejsce – Wymysłowo, w składzie: Damian Chudy, Hubert Kędziora, Łukasz Kamiński

W drugiej części zawodów każdy pracował na własny rachunek, 24 śmiałków rywalizowało na dwóch trudniejszych, bardziej technicznych drogach. Ostatecznie miejsca na podium zajęli:

1 miejsce – Bartosz Rozynek

2 miejsce – Wiktoria Podworska

3 miejsce – Klaudia Smektała

Na koniec najlepsi zawodnicy z każdej konkurencji, oraz wolontariusze, którzy pomagali w zajęciach i w sobotnim finale – Bartek Fórmanowski i Jerzy Tomaszewski, otrzymali nagrody i upominki.

 

W sumie w okresie ferii ze ścianki skorzystało ponad 200 osób. Dziękujemy za tak duże zainteresowanie i zapraszamy na… wspinanie J

2021  Sport - Gmina Krobia   globbers joomla templates