Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
background

Wakacje na ściance wspinaczkowej 2017

W drugim tygodniu wakacji dzieci i młodzież z Gminy Krobia miały możliwość uczestniczenia w zajęciach na ściance wspinaczkowej w Krobi. Byli to uczniowie z: Ciołkowa, Wymysłowa, Żychlewa, Pudliszek, Gogolewa, Potarzycy, Pijanowic, Ziemlina, Kuczyny i Krobi. W sumie ponad 80-ciu młodych poszukiwaczy przygód.

Uczestnicząc w poprzednich edycjach turnieju wspinaczkowego znaczna część miała już kontakt ze ścianką. Cieszy jednak fakt, że pojawiają się cały czas nowe osoby chcące spróbować swoich sił we wspinaczce. Bardziej doświadczeni zawodnicy doskonalili techniki zaliczania ścianki, próbowali poprawiać osiągane rezultaty na wytyczonych drogach. Ci którzy kontakt ze wspinaczką mieli pierwszy raz poznawali najpierw ściankę, zdobywali cenne doświadczenie, uczyli się metod wspinania, tak aby w sobotę móc sprawdzić swoje umiejętności w Gminnym Turnieju na Ściance Wspinaczkowej, który był podsumowaniem tygodniowych zajęć.

Turniej odbył się w sobotę 8-go lipca i był podzielony na 2 części. Najpierw w rywalizacji na czas uczestniczyła 3-osobowa reprezentacja każdej z grup. Udział w niej wzięły 4 zespoły. Mieli oni do pokonania „jedynkę” i „dwójkę” – czyli pierwszą i drugą drogę na ściance, na czas. Suma czasów całej drużyny decydowała o klasyfikacji końcowej. Ostatecznie miejsca na podium zdobyli:

1 miejsce -  drużyna łączona z Pudliszek, Kuczyny i Ziemlina, w składzie: Aleksander Burkiewicz, Weronika Rejek, Kacper Śniegocki

2 miejsce – Ciołkowo, w składzie: Miłosz Papmel, Bartosz Strugała, Wiktoria Podworska

3 miejsce – Potarzyca, w składzie: Jan Bartkowiak, Hubert Pazoła, Alicja Kowalska

W drugiej części zawodów każdy pracował na własny rachunek, 10 śmiałków rywalizowało na trudniejszej, bardziej technicznej „czwórce”. Ostatecznie najlepszy z chłopaków okazał się tu Aleksander Burkiewicz z Pudliszek, najlepszą dziewczyną została Weronika Rejek z Kuczyny.

Na koniec najlepsi zawodnicy z każdej konkurencji oraz wolontariusz – Bartek Fórmanowski, który dzielił się doświadczeniem podczas zajęć i finału, otrzymali nagrody i upominki.

Dziękujemy za udział i już dziś zapraszamy na kolejne edycje turnieju J

Przypominamy również, że dla dzieci i młodzieży w każdy wtorek w godzinach 17:00 - 18:00 i sobotę 15:00 – 17:00 odbywają się bezpłatne zajęcia na ściance, również w wakacje !!!

 

Zapraszamy J

Cała galeria zdjęć dostępna na Naszej stronie na FB:

 

https://www.facebook.com/Silownia.Krobia/posts/1749378908423774

 

 

2020  Sport - Gmina Krobia   globbers joomla templates