Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
background

Złoto Mistrzostw Polski

W dniach 6-8 października w Sosnowcu odbyły się Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym. Udział w nich po raz pierwszy wzięła reprezentacja Krobi. „Stowarzyszenie Sportatut Krobia” reprezentowali: Mateusz Andrzejewski, Damian Kowalewski, Kasia Kaleta, Izabela Chatlińska, Milena Panicz, Konrad Czwojda. Startowali oni pod czujnym okiem trenerów i opiekunów: Mariusza Fórmanowskiego, Marcina Kapały, Sławomira Twardowskiego.

Na trójbój siłowy składają się trzy konkurencje: przysiad, wyciskanie leżąc i martwy ciąg, a suma z poszczególnych bojów daje wynik końcowy danego zawodnika. Choć jest to dość niszowa dyscyplina sportu udział w tegorocznych Mistrzostwach Polski wzięła rekordowa liczba zawodników. Do zawodów przystąpiło prawie 300-tu siłaczy z całej Polski.

 

Najlepiej spośród krobskiej ekipy poradziła sobie Izabela Chatlińska, która z wynikiem 330kg (130kg przysiad, 55kg wyciskanie leżąc, 145kg martwy ciąg) w kategorii Seniorek do 72kg zdobyła złoty medal. Dosłownie o włos kategorię Juniorek do 23lat do 72kg przegrała Milena Panicz. Uzyskała ona 300kg (100kg przysiad, 50kg wyciskanie leżąc, 150kg martwy ciąg), identycznie tyle samo co zwyciężczyni w tej kategorii, jednak Milena była o kilogram cięższa od konkurentki i to Naszej zawodniczce przypadło srebro.

Pozostali reprezentanci mieli mniej szczęścia i walczyli o jak najlepszy wynik i poprawę własnych rekordów życiowych. Do miejsc na podium jeszcze im brakowało ale jednak jak zapewniają będą o nie walczyć podczas kolejnych mistrzostw. W Sosnowcu osiągnęli następujące wyniki:

Kasia Kaleta - 6-te miejsce w kategorii Seniorek do 84kg – 320kg (110kg przysiad, 60kg wyciskanie leżąc, 150kg martwy ciąg)

Mateusz Andrzejewski – 8-me miejsce w kategorii Junior do 18 lat do 93kg – 492,5kg (180kg przysiad, 92,5kg wyciskanie leżąc, 220kg martwy ciąg)

Damian Kowalewski – 18-te miejsce w kategorii Junior do 23 lat do 83kg – 437,5kg (150kg przysiad, 125kg wyciskanie leżąc, 162,5kg martwy ciąg)

Konrad Czwojda – 19-te miejsce w kategorii Junior do 23 lat do 83kg – 432,5kg (130kg przysiad, 100kg wyciskanie leżąc, 202,5kg martwy ciąg)

Stowarzyszenie Sportatut debiutowało w profesjonalnych zawodach trójboju siłowego, a wyjazd na kilkudniowe zawody rangi Mistrzostw Polski niesie za sobą koszty, które dzięki sponsorom i partnerom udało się w całości pokryć. Chcielibyśmy tutaj podziękować: Gminie Krobia oraz firmom: Ciesielstwo Biernaczyk, Powozy Konne Adamiak, Instalacje Mikołaj Pazoła.

 

Startującym zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

2021  Sport - Gmina Krobia   globbers joomla templates