Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
background

Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym w Warszawie

W dniach 8-9 grudnia w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym. W zawodach udział wzięła liczna 6-osobowa reprezentacja Stowarzyszenia Sportatut Krobia.

Tylko raz do roku pod patronatem Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego odbywają się zawody w formule sprzętowej czyli dozwolone jest używanie dodatkowych pasków, taśm na kolana, specjalistycznych koszulek do wyciskania czy kombinezonów do przysiadu i martwego ciągu. Te dodatkowe akcesoria mają za zadanie pomóc w uzyskaniu jak najlepszego rezultatu.

Zawodnicy Sportatut zaprezentowali się znakomicie. Nie dość, że prawie cała reprezentacja wróciła z medalami to jeszcze ich łupem padło kilka rekordów Polski. Poniżej przedstawiamy dokładne wyniki:

Adrianna Borowczyk - w klasyfikacji Juniorek do 18 lat w kategorii wagowej do 57kg zajęła 2 miejsce z wynikiem 307,5kg (przysiad 130kg, wyciskanie 50kg, martwy ciąg 127,5kg). Równocześnie w klasyfikacji Seniorek do 57kg powyższy wynik pozwolił jej zająć 3 miejsce. Adrianna pobiła rekordy Polski w przysiadzie, martwym ciągu oraz w całym trójboju.

Julita Łapawa - w klasyfikacji Juniorek do 18 lat w kategorii wagowej do 72kg zajęła 2 miejsce z wynikiem 240kg (przysiad 85kg, wyciskanie 50kg, martwy ciąg 85kg).                         

Występ Ady i Julity pozwolił na zajęcie 2 miejsca w klasyfikacji drużynowej Juniorek do lat 18.

Sławomir Mendyka - w klasyfikacji Junior do 18 lat w kategorii wagowej do 66kg zajął 2 miejsce z wynikiem 370kg (przysiad 125kg, wyciskanie 85kg, martwy ciąg 160kg)

Mateusz Andrzejewski - w klasyfikacji Junior do 18 lat w kategorii wagowej do 105kg zajął 3 miejsce z wynikiem 465kg (przysiad 195kg, wyciskanie 100kg, martwy ciąg 170kg)

Konrad Czwojda - w klasyfikacji Junior do 23 lat w kategorii wagowej do 74kg zajął 2 miejsce z wynikiem 487,5kg (przysiad 150kg, wyciskanie 117,5kg, martwy ciąg 220kg)

Damian Kowalewski - w klasyfikacji Junior do 23 lat w kategorii wagowej do 93kg zajął 8 miejsce z wynikiem 457,5kg (przysiad 160kg, wyciskanie 117,5kg, martwy ciąg 180kg)

Uczestnictwo w zawodach było możliwe dzięki dofinansowaniu z budżetu Gminy Krobia oraz wsparciu prywatnych sponsorów: P.U.H. Job House Patryk Krasiński, Stróżyk Transport, Wykończenia Wnętrz Daniel Michalak, P.P.H.U. Sobański. 

Szkoda, że w Warszawie nie mogła uczestniczyć Nasza reprezentantka Iza Chatlińska. Doznała ona jednak kontuzji na początku przygotowań i musiała odpuścić start. Iza jednak nie próżnuje i całą uwagę skupia na kolejnych przygotowaniach do zawodów bo już w marcu startuje w Mistrzostwach Europy w Trójboju Siłowym Klasycznym. Zawody te odbędą się na Węgrzech. Trzymajcie kciuki za udany występ i kolejne sukcesy!

2024  Sport - Gmina Krobia   globbers joomla templates