Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
background

Brąz Mistrzostw Europy i kolejne rekordy Polski

W dniach 6 - 10 marca odbyły się w węgierskim mieście Gyor Mistrzostwa Europy Weteranów w Trójboju Siłowym Klasycznym. Iza Chatlińska jako pierwsza mogła reprezentować Stowarzyszenie Sportatut Krobia w imprezie rangi międzynarodowej. We wrześniu zeszłego roku zdobywając srebro w Mistrzostwach Polski we Wrocławiu i przy okazji osiągając bardzo dobry wynik siłowy, otrzymała powołanie od Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego na wspomniane wcześniej ME Weteranów. Przez pewien czas sam start był niewiadomą. Iza w listopadzie przygotowując się do grudniowych Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym sprzętowym doznała kontuzji, która wykluczyła ją z treningów na kilka tygodni. Przygotowania poszły jednak idelnie i Iza bez obaw mogła stanąć do rywalizacji z najlepszymi zawodniczkami z Europy, a dodać trzeba tutaj, że konkurencja była naprawdę wysoka. Na liście zgłoszonych do zawodów Nasza zawodniczka z wynikiem  370kg w trójboju wpisana została dopiero na 5tym miejscu. Poniżej prezentujemy listę startową kategorii Weteranek do 72kg (w tabeli SQ oznacza wynik przysiadu, BP – wyciskania, DL – martwego ciągu, Total – wynik całego trójboju):

 

Po cichu liczyliśmy jednak na poprawę wyniku ze zgłoszenia (czyli wyniku osiągniętego do tej pory na oficjalnych zawodach) i próbę zdobycia medalu. Tak też się finalnie okazało Iza po poprawieniu przez siebie rekordów życiowych i pobiciu 3 rekordów Polski w kategorii do 72kg – w przysiadzie, martwym ciągu i całym trójboju zdobyła brązowy medal z wynikiem 382,5kg (150kg przysiad, 65kg wyciskanie, 167,5kg martwy ciąg). Przegrała srebro tylko przez wagę ciała, zawodniczka z Irlandii zrobiła taki sam wynik była jednak od niej lżejsza.

Wyjazd na zagraniczne zawody ciągnie za sobą duże koszty. Część z nich Iza musiała pokryć z własnej kieszeni. Chcielibyśmy podziękować Firmie Transportowej Huberta Dąbrowskiego za udzieloną pomoc finansową. Wyjazd mógł odbyć się również dzięki dofinansowaniu, które Stowarzyszenie Sportatut otrzymało z budżetu Gminy Krobia w ramach realizacji zadania publicznego.

Wszystkich zapraszamy dla śledzenia poczynań Naszych zawodników w kolejnych startach, a będą to kwietniowe Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16, 20 i Weteranów w TSK. Na przełomie kwietnia i maja Adrianna Borowczyk wystartuję w Mistrzostwach Europy Juniorów w Trójboju Siłowym sprzętowym, które odbędą się w czeskim Pilznie. Nasza zawodniczka dostała powołanie do kadry na te zawody od Polskiego Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. W ostatnim czasie dostaliśmy również informację z PZKFiTS, że Adrianna dostała powołanie na majowe Mistrzostwa Świata w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym, które odbędą się w stolicy Japonii Tokio. Ze względu na bardzo duże koszty wyjazdu start zawodniczki stoi pod dużym znakiem zapytania.

2024  Sport - Gmina Krobia   globbers joomla templates