Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
background

"Mierz wysoko!" - regulamin zawodów wspinaczkowych

„Mierz wysoko!”

Otwarte Zawody Wspinaczkowe

dla Szkół Podstawowych

o Puchar Burmistrza Krobi

Krobia 2015

Regulamin:

 

1.    Organizator:

Gminne Centrum Kultury i Rekreacji im. Jana z Domachowa Bzdęgi w Krobi

2.    Termin i miejsce:

Finał zawodów odbędzie się  17 kwietnia 2015r. (piątek) o godzinie 8.30  w budynku Siłowni - Klubu Fitness, ul. Prof. Zwierzyckiego 1, 63-840 Krobia

 

Każda szkoła, do tego czasu, ma możliwość bezpłatnego skorzystania z obiektu (maksymalnie 3 razy) w celu: zapoznania się ze ścianką wspinaczkową, nauki technik wspinania oraz wyłonienia 6 osób, które będą reprezentowały szkołę w finałach zawodów.

3.    Uczestnicy:

Uczniowie i uczennice  klas 1-6 szkół podstawowych.

Jednorazowo w treningach może brać udział 15 osób z danej szkoły. W finałach uczestniczy reprezentacja  -6- osobowa w składzie: 3 uczniów/uczennic z klas 1-3 szkoły podstawowej oraz 3 uczniów/uczennic z klas 4-6.

4.    Zgłoszenia:

Zgłoszeń można dokonywać do dnia 13.03.2014 r. na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub telefonicznie: 603 043 456

5.    Ubiór:

Zarówno na treningach jak i finale wszystkich startujących obowiązuje zmienny strój sportowy oraz czyste obuwie sportowe.

6.    Nagrody:

Puchary oraz upominki dla najlepszych zawodników/zawodniczek.

7.    Zasady i przebieg zawodów:

W finale zawodów startuje 6 uczniów/uczennic (3 osoby z klas 1-3 szkoły podstawowej oraz 3 osoby z klas 4-6). Każdy z nich pokonuje na czas wyznaczone przez organizatora drogi na ściance wspinaczkowej dostosowane trudnością do wieku i poziomu zaawansowania startujących. Na klasyfikację końcową składać się będzie suma punktów (przyznawana w zależności od czasu) wszystkich uczniów/uczennic z danej szkoły.

 

Treningi na ściance poszczególnych szkół odbywać się będą do dnia finałów zawodów tj. do dnia 17 kwietnia 2015r. Każda szkoła ma prawo trzykrotnie skorzystać bezpłatnie ze ścianki wspinaczkowej z grupą maksymalnie 15 uczniów/uczennic przygotowujących się do zawodów, jednak po wcześniejszym ustaleniu dnia i godzin zajęć. W celu uzgodnienia wolnych terminów prosimy o kontakt pod numer: 603 043 456

 

8.    Bezpieczeństwo.

Przed przystąpieniem do zawodów należy zapoznać się z regulaminem zawodów i regulaminem ścianki wspinaczkowej (załącznik nr 1). Wszyscy uczniowie/uczennice  muszą dostarczyć podpisaną przez rodziców (obojga rodziców lub opiekunów prawnych) zgodę na udział w zajęciach na ściance wspinaczkowej (załącznik nr 2).

 

Osoby biorące udział w rozgrywkach nie powinny mieć przeciwwskazań do uprawiania sportów wysiłkowych. Organizator nie ponosi żadnej odpowiedzialności prawnej za wypadki wynikające z udziału w zajęciach osób chorych oraz za skutki owych wypadków przed, po i w czasie rozgrywania zawodów.

 

Zawodnicy są zobowiązani przestrzegać przepisów bezpieczeństwa i wykonywać polecenia wydawane przez organizatorów zawodów. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa, regulaminu zawodów, regulaminu Ściany Wspinaczkowej oraz poleceń wydawanych przez operatorów ściany.

 

9.    Organizator zastrzega sobie prawo wprowadzenia  - w szczególnych i uzasadnionych przypadkach – zmian do niniejszego regulaminu. W przypadku wprowadzenia zmian każda szkoła biorąca udział w zawodach zostanie o tym niezwłocznie poinformowana.

 

10.Regulamin dostępny jest na www.sport.krobia.pl

 

 

 

 

2022  Sport - Gmina Krobia   globbers joomla templates